Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 657 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

7. Trochę o Dollfie.

sobota, 24 marca 2012 20:53

 

" Jestem na dnie, od zawsze. Żyję tu i mieszkam. Bywa ciężko, ale przyzwyczaiłam się do samotności. Nigdy nawet nie sądziłam, że ktoś do mnie przyjdzie. Ale ty przeszłaś, droga przyjaciółko. Zamieszkałaś tu razem ze mną. Razem znosiłyśmy cierpienie, razem nienawidziłyśmy wszystkiego. Ty i ja, przeciwko całemu światu - lubiłaś mawiać. A ja pierwszy raz, od tak dawna poczułam się szczęśliwa. Myślałam, że to co nas łączy, będzie trwało wieki. Jednak tak bardzo się myliłam, bo twoje uczucia, miłość, humor - wszystko to wróciło. Zostawiłaś mnie na dnie i poszłaś tam, na górę. A ja znów byłam sama. Próbowałam Cie tu ściągnać, ale jaką byłam bym przyjaciółką gdybym pragnęło twojego cierpienia? Próbowałam udawać, że wszystko jest okej, usmiechać się, ale to nie leży w mojej naturze. Traciłam Cię. Oddalałyśmy się. Ty się znów coraz bardziej wspinałaś na szczyt, a ja zapadałam coraz bardziej. Dopiero teraz dotarło do mnie, że ty nigdy się nie starałaś. Nawet mnie nie spytałaś jak trafiłam na dno. Oczekiwałaś tylko współczucia i wsparcia, a gdy je otrzymałaś, odeszłaś. Wykorzystałaś mnie, moje uczucia. A teraz już cie nie poznaje, chodzisz wciąż z tym głupim usmiechem i dziwisz się jaka jestem bezduszna".

 

 

Ostatnio przeglądając strone nyanyan.mangowe, natrafiłam na zdjęcia lalek. Według mnie po prostu cudnych :3 Zainteresowały mnie, więc zaczęłam szperać troche w internecie, chcąc dowiedzieć się czegoś na ich temat.

Dollfie, bo tak nazywają się owe lalki, są przedmiotem kolekcjonerskim. Mają ruchome stawy i szklane oczy. Fanatycy kupują je (ceny bywają BARDZO wysokie), czeszą, przebierają, robią zdjęcia. Słowem-lalki te raczej do zabawy nie służą.

Krótko o historii powstania: "Pierwsza dollfie powstała w roku 1998. Jak czytamy na stronie Volksa, była ona dziełem rzeźbiarza Akihiro Enki, który zrobił ją w prezencie urodzinowym dla żony. Lalka mierzyła 57 cm, miała ruchome stawy kulkowe i dorosłe, niedziecięce proporcje. Pani Shigeta, żona właściciela Volksa, uznała, że taka lalka może spodobać się klientom. Rok później firma wypuściła pierwsze cztery modele."

Obecnie lalki są produkowane i sprzedawne w Japonii, Koreii i Chinach. Czasem na konwentach można zobaczyć ich wystawy.

 

A wy co o tym myślicie? Chcielibyście nabyć taką lalkę? I ogólnie podobają się wam? ;)

 

 

Pozdrawiam, Reaven-chan ♥

 

//
oceń
0
0

komentarze (21) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  15 747  

O mnie

Reaven-chan (15 l.)
Otaku, marzycielka, realistka.

O moim bloogu

Mój pamiętnik pełen refleksji i narzekań, przeplatający się z światem mangi i anime. Po prostu.

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 15747
Wpisy
  • liczba: 59
  • komentarze: 902

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl