Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 657 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

9. Vocaloidy

sobota, 14 kwietnia 2012 20:33

 

" Miałam się zmienić. Podążać za głosem serca. Robić tylko to, na co na prawdę mam ochotę. Zawsze się uśmiechać. Wystarczył jeden dzień, żeby coś na co tak długo pracowałam legło w gruzach. Wystarczyłeś tylko ty, który zawsze zawracasz mi w głowie. Gdy jesteś obok, nawet nie pamiętam jaki miałam cel ku zmianie".

 

Wiosna zawraca w głowie. Nigdy nie rozumiałam ludzi, którzy nazywają ją "porą miłości", ale w tym roku też temu uległam. Chyba nie jestem tak bezwzględna i zimna jak mogło by się zdawać. Mój zdrowy rozsądek kończy się tam, gdzie zaczyna się coś czego nie rozumiem - uczucia. Szkoda tylko, że akurat ta miłość nie jest szczęśliwa =.=

Mam dość patrzenia na zakochanych!

 

Miałam napisać notkę o Hanami. Kilka osób o to prosiło. Przepraszam, ale obietnicy nie dotrzymam. Może innym razem, ale mam kilka tematów na notki, które chce przedtem zrealizować. Jeśli ktoś jest bardzo ciekawy to poczyta o tym tu:  [KLIK]

 

 

Czym właściwie jest vocaloid? Jest to Syntezator muzyczny stowrzony przez japońską firmę Yamaha. Nazwa 'Vocaloid' to skrót od 'Vocal android'. Pozwala na tworzenie wokalisty przez wpisywanie tekstu, który ma zostać zaśpiewany. Oferowany jest w wielu wersjach, różniących się barwą głosu oraz językiem. Obecnie istnieją Vocaloidy śpiewające w języku angielskim, japońskim, hiszpańskim i jeden w koreańskim oraz jeden zapowiedziany w chińskim. Najpopularniejszie z nich to:

Hatsune Miku - pierwsza postać z serii Character Vocal Series. Tłumaczenie jej imienia i nazwiska brzmi "pierwszy dźwięk przyszłości". Oprogramowanie to jest przystosowanie głównie do tworzenia muzyki J-pop, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć go do tworzenia innych gatunków muzycznych. Postać Miku zdobyła popularność na tyle dużą, że powstała manga (Hatsune Mix), a także gry z nią w roli głównej (13-sai no Hello Work DS oraz Hatsune Miku: Project Diva).

 

Rin i LenKagamine - wbrew popularnej opinii nie są oni rodzeństwem, lecz lustrzanymi odbiciami. Ich nazwisko, Kagamine, oznacza po japońsku "lustrzany dźwięk", zaś ich imiona to gra słów i oznacza kierunki – lewy i prawy.

 

Luka Megurine - jej nazwisko to kombinacja Meguri (krążyć) oraz Ne (dźwięk). Głos która posiada ten vocaloid przypomina głos 20-letniej dziewczyny, pozwala tworzyć piosenki zarówno w języku japońskim, jak i angielskim. Jej wygląd został zaprojektowany przez artystkę mangową Kei, tę samą, które zrobiła projekty Miku, Rin i Lena.

 

Osobiście (jeśli jesteś fanem vocaloidów to nie czytaj) za nimi nie przepadam. Pomysł ciekawy, aczkolwiek glosy mają ekhem... skrzeczliwe ;)


 

Przepraszam za te nieestetycznie wyglądające podpisy pod obrazkami. Uwielbiam fanarty vocaloidów z nyan.mangowe, a zresztą jakoś nie miałam siły już ich usuwać.

 

Miłego słuchania, Reaven-chan ;)

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (25) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  15 745  

O mnie

Reaven-chan (15 l.)
Otaku, marzycielka, realistka.

O moim bloogu

Mój pamiętnik pełen refleksji i narzekań, przeplatający się z światem mangi i anime. Po prostu.

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 15745
Wpisy
  • liczba: 59
  • komentarze: 902

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl