Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 656 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

18. Trochę, o wyrażaniu siebie.

środa, 01 sierpnia 2012 20:25

 

Wróciłam z Angli. Powiedzmy, że wypoczęta to ja nie jestem, zdrowa też nie, trochę się przeziębiłam, ale za to wzbogaciłam się o kilka zajebistych wspomnień. Minęła już ponad połowa wakacji, a ja nadal ich nie czuję, mhm.

 

~~*~~

 

 

  W dzisiejszych czasach, większość z nas dąży do tego, aby się wyróżniać. Przyłącza się do różnych subkultur, zmienia wygląd, ubiór. Każdy chce być oryginalny i wyrażać prawdziwego siebie. No właśnie, "każdy chce", ale nie każdy potrafi i nie każdy ma odwagę. 

  Otaku także są, jedną z najmniej tolerowanych grup osób. Naskakuje na nich kościół, rodzice, znajomi. Jedni uważają anime za głupie chińskie bajeczki, drudzy za dzieło szatana. Więc jak w tym wszystkim znaleźć odwagę, aby pokazywać prawdziwego siebie?

  Mnie często ludzie pytają, czym się interesuje. Chyba nigdy nie odpowiedziałam "Japonią".  Mieszkam w małym miasteczku, wszyscy się tutaj kojarzą, a plotki rozchodzą się w tempie natychmiastowym . Gdybym nosiła przypinkę, torbę, koszulkę (etc.) z wizerunkiem postaci z mangi, albo z zespołem jrock'owym, to od razu usłyszałabym szepty za swoimi plecami jaka to jestem dziwna, nienormalna, albo jeszcze nie wiadomo jaka (nie będę używać przekleństw). Należę do  tych osób, które nawet jeśli nie chcą to i tak przejmują się tym co myślą o nich inni. Wyglądam na silną, arogancką, ale tak na prawdę wystarczy słowo od przyjaciela "nie cierpię tych chińskich bajek" żeby mnie złamać.

  Nie jestem jedyna, w ciągu całego swojego zycia wpadłam na wiele osób z podobną sytuacją do mojej, ale może jednak warto to zmienić?

  Pewna mądra osoba powiedziała mi ostatnio "tak na prawdę to nie ma znaczenia co myślą o nas inni, ludzie są tylko przejściowi, to od nas zależy czy zatrzymamy ich w naszym sercu, więc zatrzymujmy ludzi wartościowych, akceptujących prawdziwych nas. Przyjaciel nie musi kochać tego my, ważne aby wspierał nas w tym co kochamy. Nie warto wstydzić się siebie, bo wyrażając swoje prawidze ja, dzielimy się z innymi pasją, co sprawia, że mamy większe szanse na spotkanie kogoś z podobnymi zainteresowaniami do nas, albo nawet na zarażenie kogoś naszym hobby".

  Wyglądaj jak chcesz, słuchaj czego chcesz, oglądaj co chcesz, ale akceptuj innych, to wtedy inni zaakceptują ciebie.

  Idę szukać w sobie odwagi, do wprowadzenia zmian w życie.

 

 

Pozdrawiam, Reaven-chan : *

 

Ps: Dużo osób pyta o zdjęcia z Anglii. Możliwe, że wstawię kilka na FBL

 


oceń
0
0

komentarze (35) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  15 745  

O mnie

Reaven-chan (15 l.)
Otaku, marzycielka, realistka.

O moim bloogu

Mój pamiętnik pełen refleksji i narzekań, przeplatający się z światem mangi i anime. Po prostu.

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 15745
Wpisy
  • liczba: 59
  • komentarze: 902

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl